0544 460 1961
info@emyargrup.com.tr

default-logo

Yangın Merdiveni Firmaları

Binalarda çıkan yangınlarda can kaybının olmasının önüne geçen yangın merdivenleri, güvenilir yangın merdiveni firmalarına yaptırılmalıdır.

Yangın merdiveni, belirli bir yüksekliğe sahip binalarda bulunması zorunlu olup can kaybının önüne geçmektedir. Yangın merdiveni binanın dış kısmında bulunmaktadır. Yangın merdiveni bulunan binaların her katında yangın çıkış noktası yani yangın merdiveni kapısı bulunmaktadır. Böylelikle yangın olması durumunda binada bulunan kişiler kolaylıkla yangından çıkabileceklerdir.

Yangın merdiveni binanın yüksekliğine uygun bir şekilde yapılmaktadır. Yangın merdivenlerinin binaya uygun yükseklikte yapılması binada bulunan kişilerin daha güvenli bir şekilde çıkmalarını sağlamaktadır. Bunun yanında yangın merdiveni standartlarına uygun yangın merdiveni yaptırılması gerekmektedir. Yangın merdiveni standartlarına uygun yapılmayan yangın merdiveni ciddi hasarlara sebep olabilir.  Bu yüzden de yangın merdiveni yaptıracak kişilerin güvenilir yangın merdiveni firmalarına yangın merdiveni yaptırmalıdır.

Yangın Merdiveni Hizmeti

Yangın merdivenleri, yangın çıkması durumunda binada bulunan kişilerin binadan hızla uzaklaşmalarını ve güvenli bir şekilde kurtulmalarını sağlamaktadır. Can kaybının önüne geçilmesini sağlayan yangın merdivenlerini belirli bir yüksekliğe sahip binaların yaptırması zorunludur. Yangın merdiveni yönetmeliğine göre yaptırılması yasal bir zorunluluk olan yangın merdivenlerinin iki çeşidi vardır. Binanın şekline göre Z tipi yangın merdiveni ya da Dairesel yangın merdiveni yapılmaktadır.